Kuriant namų interjerą, kiekviena detalė yra be galo svarbi. Nesvarbu ar renkatės sienų spalvą, baldų dizainą, dekoro detales – viskas turi atrodyti organiškai ir derėti tarpusavyje. Šiuo atveju grindų danga nėra vien dekoro detalė. Tai apdailos medžiaga, kurią rekomenduojama rinktis itin atidžiai. Grindų medžiagos estetinė išvaizda, fizinės savybės, turėtų būti vertinamos atsižvelgiant į daugybę svarbių faktorių. Ką jau kalbėti jog tinkami parinkta grindų danga gali sukurti jūsų trokštamą namų jaukumą. Visgi, į ką gi atsižvelgti renkantis grindų dangą jūsų miegamajam, svetainei, virtuvei ir kitiems kambariams?

Nustebsite sužinoję koks didelis grindų dangų pasirinktas yra šiomis dienomis. Vinilinė grindų danga, natūralus marmuras, parketlentės, plytelės, kamštinė danga, liejamos besiūlės grindys, laminatas, plaukiojančios grindys kiliminė danga, vardinti būtų galima be sustojimo. Taigi, kyla klausimas: kokias grindis rinktis? Visos jos yra pagamintos iš skirtingų medžiagų, pasižymi kitokiomis savybės, gali būti pritaikomos skirtingose patalpose, yra skirtingų spalvų, atsparumo drėgmei ir kitiems veiksniams. Tačiau esminis dalykas perkant grindis – jų atitikimas patalpos paskirčiai. Jos turi būti lengvai valomos, prižiūrimos ir išlaikyti gerą savo būklę kuo įmanoma ilgesnį laiko tarpą.

Kokia grindų danga rinktis virtuvei, vonios kambariui ar svetainei? Vienas populiariausių pasirinkimų – laminatas grindims. Jis gali būti pritaikytas bene visur. Tiek svetainėje, tiek miegamajame ar virtuvėje. Laminatas yra atsparus įbrėžimams, nekeičia spalvos ir yra labai lengvai prižiūrimas. Be to, jo klojimas nereikalauja daug pastangų. Visas procesas yra itin greitas ir paprastas. Dar vienas populiarus pasirinkimas – plytelės. Nors anksčiau buvo galvojama jog plytelės turėtų būti klojamos tik vonioje ar virtuvėje dėl patalpose esančios drėgmės, dabar jos yra naudojamos bet kokio tipo patalpoje. Plytelės yra skirstomos į šias grupes: glazūruotos, akmens masės mozaikos. Taip pat, jos puikiai tinka šildomoms grindims.


Išsirinkus kokias grindis dėti, nepamirškite įsivertinti jų privalumų, o galbūt ir trūkumų.

Laminato privalumai:

 • Atsparumas (itin patvari dangų danga. Atspari įbrėžimams bei dilimui);
 • Paprasta priežiūra (galima siurbti, valyti grindų valymo skysčiais, kurių pagalba grindys yra nuvalomos itin greitai);
 • Didelė dizaino įvairovė (leis pasirinkti jūsų norimą stilių, spalvą, raštus);
 • Puiki medienos imitacija.

Plytelių privalumai:

 • Bene didžiausia įvairovė (skirtingi stiliai, dydžiai, tekstūra, spalvos);
 • Puikiai pritaikomos šildomoms grindims;
 • Tinka patalpose, kuriose kaupiasi drėgmė.


Medinių grindų privalumai:

 • Natūralumas (norintiems sukurti išskirtinį interjerą);
 • Estetika (tikra puošmena namuose);
 • Didelė raštų bei dizaino įvairovė;
 • Tylios, šiltos, patogios vaikščioti, ekologiškos, greitai įrengiamos.

 

Galiausiai, nuspręsti kokias grindis pasirinkti jums gali padėti ir interjero dizaineris. Uždavus klausimą kokias grindis rinktis, jis atsižvelgs į jūsų norus bei parinks jūsų lūkesčius atitinkančią grindų dangą. Praktiškumas bei puikus suderinamas su visa namų aplinka – garantuotas. Būkite išradingi ir išsirinkite tai, kas labiausiai tiks jūsų namams ir pabrėš jų išskirtinumą.