Vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų ir baimių renkantis laminuotą grindų dangą, ar jos yra tinkamos šildomoms grindims. Kiekvienas laminuotų grindų gamintojas pažymi specialiu ženklu, ar laminatas tinkamas šildomoms grindims.
Tiek ekologiškas, tiek klasikinis laminatas yra tinkami šildomoms grindims, bendra tendencija -  grindų šildymo temperatūra neturi viršyti 27ºC - 28ºC laipsnių temperatūros.

Šildomoms grindims reikalingas specialus šilumą reguliuojantis Thermo paklotas. Galima rinktis vyniojamą 2mm storio šildomoms grindims skirtą paklotą, taip pat galima rinktis paklotą lapais su specialiais iškirptais tarpais, kurių dėka šiluma paskirstoma optimaliausiai.

Iš daugiametės patirties dirbant su laminuotomis grindimis rekomenduotina rinktis ne žemesnės, nei AC4/32 kl. atsparumo klasės laminuotas grindis, ne mažiau 8 mm storio. Taip pat rekomenduotina rinktis laminuotas grindis su grioveliu dėl mažesnės tikimybės, kad laminatas išsivaikščios per sujungimus. Lygus laminatas laikui bėgant turint didesnę tikimybę patamsėti bei išsivaikščioti per siūles. Jeigu šildomoms grindims renkatės laminuotas grindis lygiu sujungimu, be griovelių, rekomenduotina gerai įvertinti, koks yra užrakto tipas (stipriausias užraktas yra UNILIN CLICK), kokio kietumo HDF plokštė ( ar tvirta ), įvertinti laminuotų grindų paviršiaus stiprumą, struktūrą. Renkantis iš klasikinių laminuotų grindų melamino paviršiumi rekomenduotinas sinchroninis, natūralią medieną atkartojantis paviršius, tai garantuos mažesnius pažeidimus bei lengvesnį valymą.

 

Gili medienos struktūra. Sinchroninė medienos struktūra.