Renkantis itin svarbias interjero detales, reikia nuosekliai ieškoti ir domėtis visais galimais variantais. Grindų danga virtuvei - ne išimtis. Grindinio sprendimai dažnoje šeimoje užima veną paskutiniųjų vietų, nors taip neturėtų būti. Virtuvė yra vieta, kurioje praleidžiama daugiausia laiko gaminant, tvarkantis, būnant su šeima, mokinant vaikus ar antrą pusę gaminti, skubiais rytais geriant kavą, todėl interjeras, laikui bėgant tampa šiuolaikiškesnis, jam parenkami abstraktesni ir universalesni sprendimai, pradedant apdaila, baigiant baldais. Jeigu nemėgstami dažni pokyčiai, svarbu, kad pasirenkamos sienų ir grindinio medžiagos būtų kokybiškos. Taigi, kokios grindys geriausios virtuvei?

Klasikinis variantas, daugelyje senai atnaujintų būstų - plytelės. Šis sprendimas yra vienas labiausiai paplitusių iš visų, dėl lengvos priežiūros ir įsisenėjusių virtuvės interjero taisyklių. Rekomenduotina atsisveikinti su plytelių grindų danga virtuvei ir pagalvoti apie naujoves, kurios pasaulyje tampa ne tik madingos, bet ir praktiškos.

Laminuota grindų danga virtuvei - vienas patikimiausių pasirinkimų, tiek virtuvės įvaizdžio kūrimui, tiek priežiūros palengvinimo sprendimams. Laminatas virtuvei yra puikus sprendimas, jeigu gaminanat ar tvarkantis, grindys lieka purvinos, nes laminatą lengva valyti. Jis turi apsauginę plėvelę, kuri neleidžia nešvarumams įsigerti į medžiagos gilesnius sluoksnius, būtent dėl šios priežąsties virtuvinis laminatas ilgai išlieka gražus ir atlieka savo pagrindines funkcijas. Lyginant su medinės dangos grindiniu, laminatas vėl laimi, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Laminatas yra pigesnė medžiaga, lyginant su mediena, tačiau atsižvelgiant į kokybę - laminato pasirinkimas yra geresnis sprendimas, nes nereikia daug priežiūros kaip medienai, į kurią greičiau įsiskverbia nešvarumai ir spartesnis įrimo procesas.

Kalbant apie laminato privalumus, galima pabrėžti, kad tai yra universali interjero priemonė, prie kurios galima derinti tiek klasikinį, tiek modernų stilių. Virtuvinis laminatas dažnu atveju pasirenkamas, kuomet virtuvės erdvė susijungia su sveitaine, tokio tipo kambarys turėtų būti ypatingai universalios stilistikos. Interjero kūrimo ir dizaino pasaulyje vis daugiau matomi skirtingi variantai virtuvėje derinant laminuota grindų danga su kontrastingais ir mažiau kontrastingais, šviesesniais variantais, nebijoma derinti stiprių, klasikinei virtuvei prieštaraujančių taisyklių gausai - visumoje gaunami unikalūs interjero sprendimai. Laminatas virtuvei parenkamas atsižvelgiant į erdvės plotą ir šviesos kiekį erdvėje. Spalvų paletė šiais laikais džiugina pasirinkimo gausa: pradedant nuo šviesiausių iki tamsiausių tonų ir atspalvių, pagal kiekvieną skonį, tačiau yra keletas gudrybių, į kurias rekomenduotina atsižvelgti:

* esant mažai virtuvei geriau nesirinkti tamsaus laminato, o rinktis šviesų, nes vizualiai kambarys atrodo kiek didesnis, kuomet tamsi spalva dar labiau priartina virtuvės sienas viena prie kitos;
* jeigu virtuvė yra didelė, ji ne taip niūriai atrodo, naudojant kontrastingas spalvas, tuo pačiu įnešant kuo daugiau įdomesnių dizaino elemetų, taip išnaudojant esamą plotą, atsiranda jaukumo pojutis.

Laminatas virtuvei lengvai montuojamas, todėl gali lengvai įrengti žmogus, kuris nieko bendra iki tol neturėjo su remontų ar grindų klojimu. Norint nesunkiai padengti laminatą, pirmiausia reikia gerai išvalyti grindis, pridėti metro ar kelių metrų ilgumo, tiesų daiktą (gali būti šluota) ir pasižiūrėti ar yra nelygumų, duobučių. Jeigu jos didesnės negu 3 milimetrai - reikia tas vietas lyginti su specialiu mišiniu, bet jeigu neatikimas tėra nuo 2 iki 3 milimetrų, tuomet užteks pakloti storesnį apklotą. Toliau galima dėti laminato plokšteles lyg dėlionę, pradedant nuo didžiausios sienos. Reikia atminti, kad geriau laminatas žiūrėsis, jeigu dėliojimo kryptis bus statmenai lango ar šviestuvo.