laminato dangos klojimas

Renkantis tarp specialisto pagalbos ir savarankiško grindų dėjimo, vertėtų pasidomėti visomis galimybėmis. Laminato dėjimas profesionalo rankomis gali brangiai kainuoti, nors rezultatas ir atpirks kokybiškumu, galima patausoti savo laiką. Nemaža dalis vis dar galvoja, kad laminato klojimas yra sunkiai įveikiama užduotis, tačiau anaiptol, laminatas yra vienas papraščiausių būdų prasiversti be savo srities specialisto paslaugų, taip sutaupant pinigų.

Nors laminato grindų klojimo instrukciją galima pamatyti kartu su perkama preke, tačiau dažnai jos gali neužtekti, nes nepažįstamuose terminuose ir paskirtimi galima pasiklysti. Perkant laminatą dažnu atveju nežinoma, kokių instrumentų ar medžiagų dar reikės, todėl svarbu pasidomėti iš anksto, veltui nešvaistant laiko papildomam apsipirkimui, nes laminato dėjimas tuščiomis rankomis būna beveik neįmanomas ne tik pirmą kartą su tuo susiduriantiems žmonėms, tačiau ir profesionalams.

Laminato klojimas susideda iš tam tikro eiliškumo ir punktų, kurių nerekomenduotina nepaisyti. Prioritetas teikiamas švarai, ir nesvarbu, ar norite kloti laminatą ant jau esamos grindų dangos, kokybiškas laminato klojimas ir visa proceso eiga sklandžiau eisis palaikant skrupulingą švarą, norint puikaus rezultato. Neišplovus ir neišsiurbus paviršiaus, ant kurio bus dedama laminato danga, gali tekti viską perdarinėti iš naujo, nes papuolus net grūdelio dydžio nešvarumui, gali laminatas tapti nelygus ir atšokti. Perklojant laminatą, neretai neprofesionalas neišvengia grindų dangos pažeidimų, ypatingai laminato užrakto, kuris svarbus pritvirtinant plokštes tarpusavyje, tokiu atveju tenka bent pusę laminato dangos pirkti iš naujo.

Laminato klojimui reikalingi priedai, siekiant geriausio rezultato:

1. Laminato tarpikliai, kurie skirti atskirti sieną nuo laminato dangos bent pusantro centimetro.
2. Hidroizoliacinė plėvelė, kuri dedama pati pirma, po kruopščiai išvalyto paviršiaus.
3. Pjūklas tikrai pravers, nes tenka išpjauti dalį laminato plokštės klojant grindis. Jeigu pasirinktame kambaryje, kuriame dedamas laminatas, yra išsikišusių iš grindų vamzdžių, tuomet pravartu turėti siaurapjūklį, kurio dėka galima išpjauti net mažiausias detales.
4. Apdailos juostelė yra būtina, norint atskirti tarpduryje skirtingas grindų dangas.
5. Grindjuostės, savaime suprantamas dalykas. Jos dedamos tarpeliuose, paliktuose laminato tarpiklių pagalba.

Esant alergijai ar kitam aplinkos dulkių jautrumui, rekomenduotina turėti apsauginę kaukę nuo dulkių ir akinius, norint pjaunant su pjūkleliu išvengti medžiagų patekimo į akis.

Reikia gerai pagalvoti ar reikia ardyti seną grindų dangą, dedant naują laminatą. Jeigu norima įsirengti grindų šildymo sistemą, tuomet bet kokiu atveju teks nuimti senas grindis. Svarbu atsižvelgti į tai, kad reikia ardyti grindų dangą, jeigu su esančia danga kitame kambaryje yra viename lygyje, nes dedant ant viršaus pasirinktą laminatą, tarpduryje gali būti nemalonus aukščio skirtumas, dėl ko apdailos juostelę uždėti ne tik, kad sudėtingiau, bet ir beveik neįmanoma.

Visas procesas, kaip kloti laminatą, toliau turėtų būti savaime aiškus. Pirmenybė teikiama švarai, kuomet paliekamos senos arba ardomos grindys. Pasiruošus laminato dėjimui, visas procesas prasideda nuo tolygaus hidroizoliacinės plėvelės uždėjimo, nepaliekant kyšoti nereikalingam medžiagos sluoksniui už klojamos vietos ribų. Jeigu atsitinka taip, kad hidroizoliacinė plėvelė susideda iš kelių dalių, nereikia baimintis, nes ją sujungti galima su tvirta izoliacine juostele ir toliau testi darbus.

Tinkamai paruošus grindinį, ant jo galima pradėti kloti eilėmis laminato plokšteles, kurios patartina, kad būtų dedamos statmenai lango arba kito šviesos šaltinio. Sujungus statmenai vieną juostą, galime ją atitraukti prie sienos krašto, tačiau reikia nepamiršti palikti tarpo tarp sienos ir laminato, šioje vietoje pravartu bus naudoti tarpiklius. Sujungus statmenai dar vieną juostą, galima specialiu užraktu tvirtinti prie pirmosios, tokiu būdu klojamas laminatas. Pabaigai belieka gerai pritvirtinti tarpduryje turinčią atsirasti apdailos juostelę, nuimti laminato tarpiklius ir pritvirtinti grindjuostes.