Ekologijos poreikis pasauliniu lygmeniu sparčiai įžengė į kiekvieno iš mūsų kasdienybę: stengiames naudoti grožiui kuo natūralesnes priemones, verčiau renkamės natūralaus pluošto drabužius, taip pat žiūrime, ką valgome. Ekologija pakeitė mūsų ypročius daugelyje dalykų, norint tausoti sveikatą ir apsaugoti gamtą. Gaila, bet daugelis mūsų vis dar kvėpuojame užterštu oru, gamindami produktus tik materialiniai gerovei gauti. Bet kas iš to? Pasidarė labai sunku atsirinkti, tai, kas yra natūralu, o kas ne. Nereikėtų susitelkti tik į smulkmenas, norint pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau reikėtų pagalvoti ir apie aplinką, kurioje gyvename ir norime, kad mūsų vaikai gyventų. Įsirenginėjant būstą daugeliui sunku pasirinkti tinkamas medžiagas gerbūviui užtikrinti, žiūrima tik į estetinę pusę, žemą kainą. Niekas nepagalvoja, kad viskas, kas supa mus, nepaisant maisto produktų ir oro užterštumo, gali nešti žalą gerai savijautai. Natūrali grindų danga padeda geriau jaustis.

Ieškant ekologinių sprendimų namams, šiais laikais nebūtina apsiriboti vien tik mediena, manant, kad ji yra pati iš savęs natūrali. Ją gali pakeisti natūralus laminatas. Galite manyti, kad laminatas negali būti ekologiškas, tačiau taip nėra. Paprastas laminatas, o jeigu dar ir pigus, priverčia nusivilti dėl drėgmės rinkimos, išsipūtimo, atšokimo, matomu įbrėžimų ir akivaizdaus dulkių rinkimosi. Pastarasis prisideda prie oro taršos gaminimo procese, nes būtent tame procese įprastas laminatas reikalauja itin didelės šilumos panaudojimo, ko pasekoje karšti garai, susimaišę su klijais ir kitais chemikalais išskiria pakyla į orą. Teršalų ore šiais laikais yra per daug, kurie prisideda prie spartesnio ozono sluoksnio plonėjimo, plaučių, kvėpavimo takų ir vėžio susirgimų. Pirkdami pigias, nežinia kaip pagamintas prekes, prisidedame prie spartėjančios pramonės industrijos, kuri gamina neekologiškus produktus, taip teršdama aplinką. Todėl svarbu yra rinktis natūralius produktus, kurie pagaminti iš mažiau kenksmingų medžiagų, kuo ekologiškas laminatas ir pasižymi. Natūralus laminatas nepaisant to, kad yra gaminamas iš mažiau kenksmingų medžiagų, tačiau nereikalinga aukšta temperatūra, nes šiuolaikinės technologijos leidžia panaudoti specialius elektronų spindulius.

Ekologiškas laminatas labai skiriasi nuo paprasto laminato, nes be taršos problemos mažinimo, natūralesnis variantas padengtas kokybiška akrilo medžiaga, kuri yra visiškai atspari įbrėžimams, nesirenka dulkės, labai lengvai prižiūrima, atspari drėgmei, todėl nesipučia ir nekeičia savo pirminės formos. Galima drąsiai teigti, kad natūralus laminatas yra ilgaamžis. Negana to, ekologiško laminato grindys pripažintos kaip vienos sveikiausių, ypatingai tinkamos su alergiją kovojantiems žmonėms. Mediena, kuri taip pat yra natūrali grindų danga, nebegali konkuruoti su ekologišku laminatu, nes net pačias kokybiškiausias medines grindis įsigyjus, reikalinga didelė priežiūrą, norint, kad ilgai pasitarnautų, negana to, reikalinga ypatinga priežiūra net valymo metu - išplautas grindis gerai išsausinti, kitaip jos gali pajuodoti ir išpūti. Valymui reikalingos išskirtinai medienai skirtos priemonės, kurios ir to negali užtikrinti medžiagos išsaugojimo, kai tuo tarpu ekologiško laminato priežiūrai užtenka paprasto muilo ir vandens.

Natūralus laminatas interjero dizaine pasižymi prabanga ir geru šeimininko skoniu. Jis papuošti aplinką gali įvairiais raštais, spalvomis, šiltais ir vėsesniais tonais. Toks laminatas tinkamas naudoti bene visur: visuose namuose, įskaitant virtuvę ir vonios kambarius, mažuose ir dideliuose biuruose. Ekologiškai draugiškas laminatas labai tinkamas auginant vaikus, jiems žaidžiant ant grindų, o kad būtų palaikoma tam tinkama temperatūra ir mažieji nesušaltų, galima šias grindis naudoti kartu su grindų šildymo technologiją. Rekomenduojame rinktis aplinkai draugišką laminatą.